

Цікава біологія
сайт вчителя біології Фіщук Т.М.


Підготовка
до олімпіади з екології
Шановні учні НВК№1 !
Ви розумні і талановиті, ваш допитливий розум поглинає великий об'єм інформації, яка потрібна буде на олімпіаді з екології. Це ваш крок у перед, це ще одна сходинка до вершини знань. Бажаю успіху, терпіння, творчості, креативності!

Завдання 1
Передивіться відео за посиланням вище , випишіть основні терміни та вивчіть їх. Бажаю успіху!
Завдання 2 Передивіться відео за посиланням вище , виконайте тестове завдання! Бажаю успіху!

Жодна екосистема не існує одвічно, рано чи пізно вона змінюється іншою. Здатність до зміни-одна з найважливіших властивостей екосистеми.
Сукцесія – послідовна, необоротна, спрямована зміна однієї екосистеми іншою.
Первинні сукцесії– починаються на позбавлених життя місцях, на приклад на місцях, перед тим не заселених (нові піщані дюни, застиглі потоки лави, породах, оголених в результаті відступу льодовиків).
Приклад первинної сукцесії – заселення острова Кракатау (Індонезія) після виверження вулкана, що покрив частину острова шаром попелу товщиною до 60 м. Через рік тут мешкало кілька видів трав’янистих рослин і один вид павуків, через 25 років – уже 202 види тварин, через 36 років – 621 вид, а через 51 рік тут в цьому молодому лісі жило 880 видів тварин.
Первинна сукцесія
Вторинні сукцесії – розвиваються на місці сформованих екосистем після їх порушення (пожежа в лісі, покинуті сільськогосподарські ділянки. Покинута господарська ділянка та відновлення лісу після пожежі.