top of page

Проекти, конкурси

Позакласні, позашкільні  екологічні заходи 

Проект   " Жива  біологічна  лабораторія"

                      Флораріум

Палюдаріум

Тераріум

Акваріум

                     Екскурсія у біологічній живій лабораторії

13.04.17 відбулось знайомство учнів 5 а класу із тваринами живого куточка та квітковими композиціями.

Всесвітній день водно-болотних угідь 02.02.21

Дивовижний світ водно-болотних угідь Донецької області (Дослідницький практикум)

Мета: дослідити рослинний і тваринний світ водно-болотних угідь, розглянути шляхи збереження ставків у нашому місті, а також значення угідь для людини і природи, навчитися зберігати дивовижну природу.

Водно-болотні угіддя – це цінна земля,а не пустка, оскільки вони зменшують повені, поповнюють запаси питної води, очищують воду, покращують якість повітря, сприяють добробуту людей і, навіть, надають можливість для заробітку. Учні  продемонстрували цікаву презентацію, обговорювали важливість водно-болотних угідь, як ресурсу, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого була б непоправною. Здобувачі освіти  називали угіддя, які можна віднести до водно-болотних,  засвоїли основні аспекти важливості водно-болотних об’єктів у екосистемі, їхню цінність у отриманні прісної води, продукуванні кисню, зменшенні рівня повеней та збереженні природних місць проживання багатьох водоплавних тварин і рослин, зобразили схематично трофічні рівні водно-болотних угідь.   Учні  називали  шляхи відновлення водно-болотних угідь в містах і селах, а також розглянули способи очищення ставків м.Покровська. Адже, водно-болотні угіддя – річки та заплави, ставки й озера, затоки та узбережжя роблять поселення людей привабливими. Завершився захід посилом важливого меседжу школярам – любити Україну і всіляко оберігати природу рідного краю. Учитель біології Фіщук Т.М.

Співтовариства рослин і тварин на водно-болотних угіддях (Семінар) 5а, 10б

Мета: показати різноманітність рослин і тварин , що населяють водно-болотні угіддя,  їх значення у природі, виявити види організмів,  занесених до    Червоної книги України, скласти трофічні сітки в екосистемах, формувати бережливе ставлення до природи.

Екосистеми водно-болотних угідь часто недооцінюють. Мало хто усвідомлює, скільки різноманітних продуктів і послуг ми отримуємо з цих прісноводних середовищ: їжу (зокрема рибу, рис і журавлину, брусницю, лепеху, чорницю), лікарські рослини, торф для використання у садівництві і як паливо, будівельні матеріали, а ще траву та очерет для плетіння кошиків, килимків і для спорудження стріх.

Ці складні екосистеми функціонують, неначе губки: вони поглинають дощову воду й поступово пропускають її. Водно-болотні угіддя — надзвичайно ефективні природні системи очищення води, адже вони поглинають хімічні речовини, відфільтровують забруднювачі й осад та нейтралізують шкідливі бактерії. Разом із тим ці екосистеми — одні з найбільших на планеті осередків біорізноманіття.

Всесвітній день води

Біологічні дослідження на уроках природознавства

в 5х класах

Всесвітній день лісів 21.02.21

Міська природоохоронна акція "Проліска" 

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100014843985839

 02.04.21 здобувачі освіти 11б класу НВК№1 м.Покровська провели природоохоронну акцію "Збережемо первоцвіт". Учні висадили цибулини крокусів на поляні первоцвітів у центрі міста, провели заміри території, так як протягом 2х років ведеться спостереження за ними, розповсюджували листівки із закликом зберігати червонокнижні весняні рослини. Щира подяка учням, вчителям та громадянам нашого міста за підтримку акції.

Обласна  природоохоронна акція  "Проліска" 2021

до 20.04.21

Всеукраїнський конкурс"Година Землі" 

22.03-20.04.21 Освітній проект " На урок" 

Щиро дякую організаторам сайту "На урок" за цікавий Всеукраїнський конкурс"Година Землі", який проходив майже місяць. Здобувачі освіти 5,6 , 10,11 класів НВК№1 м.Покровська активно прийняли участь і маємо гарні результати - 62 переможців: дипломи І ступеня отримали 26 учнів, дипломи ІІ ступеня -23 учень, дипломи ІІІ ступеня -13 учнів. Від щирого серця вітаю своїх учнів і бажаю творчості і перемоги. Керівник: Фіщук Т.М.

ВСЕУКРАЇНСЬКА іНТЕРНЕТ - ОЛІМПІАДА на освітньому проекті "НА УРОК"   2021 

bottom of page