

Цікава біологія
сайт вчителя біології Фіщук Т.М.


ВАЛЕОЛОГІЯ
Головним скарбом життя є не землі, що ти їх завоював, не багатства, що їх маєш у скринях... Головним скарбом життя є здоров’я, і, щоб його зберегти, потрібно багато що знати. (Авіцена)
• Добути і зберегти своє здоров’я може тільки сама людина. (М. Амосов)
•Поведінка є таким самим джерелом патології, як гени середовище... Неправильна поведінка людей є більш частою причиною їхніх захворювань, аніж зовнішні дії чи слабкість природи людини. (М. Амосов)
• Щоб бути здоровим, потрібно власні зусилля, постійні й значні. Замінити їх не можна нічим. (М. Амосов)
• Якби не було хвороб, хто б взагалі згадував про здоров'я. (М. Амосов)
• Ми дуже добре знаємо, чому ми хворіємо, але досить погано знаємо, чому здорові. (П. Анохін)
• За гроші можна купити ліжко, але не сон; їжу, але не апетит; ліки, але не здоров’я; будинок, але не домашній затишок; книги, але не розум; прикраси, але не красу; розкоші, але не щастя; релігію, але не спасіння. (П. Брегг)


Вправи для очей







САЛО — ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ
ВІД БЕЗЛІЧІ ХВОРОБ
Має те, чого немає в інших жирах
Користь сала визначається унікальним поєднанням цінних складових. Перш за все, арахідоновою поліненасиченою кислотою, якої немає в рослинних оліях. У салі також є ліноленова, пальмітинова, лінолева, олеїнова жирні кислоти, вітаміни A, Е, D й каротин. Усі ці речовини благотворно впливають на всю серцево-судинну систему й особливо на печінку. Структура жирних кислот, які містяться в салі, максимально підходить людині: вона така ж, як і в маслиновій олії.
Звичайно, всі ці властивості поширюються лише на свіже сало, яке не містить токсичних продуктів, на відміну від смаженого. Свиняче сало допомагає виводити з організму токсичні, радіоактивні та канцерогенні речовини.
Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/salo--efektyvnyj-zasib-vid-bezlichi-hvorob




Яйця - гарний енергетичний продукт, в якому є все потрібне для організму, що росте. Проте в сирому вигляді їх їсти небажано (крім перепелиних, які є практично стерильними), оскільки яєчний білок блокує дію одного з важливих вітамінів - біотину, таким чином порушуючи обмінні процеси. Варені яйця засвоюються погано, для їх травлення потрібно багато енергії. Крім того, під час тривалої термічної обробки в яйцях руйнуються цінні амінокислоти.Найліпше їсти яйця з рідким жовтком: покласти їх у холодну воду й після закипання варити 20-25 сек. Також гарно засвоюється яєчня, приготовлена таким способом: окремо збити жовтки й білки, потім їх з’єднати, вилити на сковорідку.
Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/kuryachi-yajtsya-spryyayut-normalizatsiji-rivnya-holesterynu





МОРСЬКА РИБА Є ГОЛОВНИМ «ПОСТАЧАЛЬНИКОМ» ОМЕГИ-3
Головним джерелом поліненасичених жирних кислот, до яких належить також і омега-3, є морська риба й морепродукти. Подібні жирні кислоти є в деяких рослинах, горіхах, насінні, а також олії, яку з них одержують. Отож багато омега-3-кислот містять північні сорти риби (риби споживають водорості, що містять ці жирні кислоти), лляна олія, олія із зерен смородини, з насіння енотери, а також із ядер волоських горіхів.
Здатність пригнічувати запалення – одна з головних властивостей омега-3-кислот. І якщо практично всі захворювання шкіри супроводжуються запальним процесом, то ці жирні кислоти борються з хронічним запаленням, яке і є причиною виникнення вугрів. Приміром, за допомогою лляної олії можна боротися із сухістю шкіри. Сухість шкіри – одна з найбільш помітних ознак нестачі вітаміну F. Лляна олія містить достатньо велику кількість вітаміну Е (80-95 мг на 100 мл), завдяки антиоксидантним властивостям якого вітамін F не окиснюється, зберігаючи свої властивості.
Ще одна перевага омега-3-кислот у тому, що вони гальмують основні механізми старіння шкіри, відновлюють синтез нового колагену та зменшують обсяг його руйнування. Тому колагеновий каркас шкіри поступово відновлюється, шкіра набуває пружності й гарного вигляду.
Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/morska-ryba-e-holovnym-postachalnykom-omehy-3
Програма для відновлення нервової системи
Музика для душі

САЛО, МАСЛО, ВЕРШКИ І ЛЕГЕНІ.
ЯКИЙ ЗВ’ЯЗОК?
У легенях близько 700 мільйонів альвеол. І в кожній має постійно оновлюватися ЖИР. Коли ми їмо жир, він, через лімфатичну систему, в першу чергу надійде в легені. Вони візьмуть стільки, скільки їм потрібно.
А ЯКЩО ЖИРУ НЕ З'ЇЛИ? Тоді кульки альвеол злипаються. Складаються альвеоли з сурфактанту. Це жир – 90%, білок – 10%.
Сурфактант при диханні весь час витрачається і знову надходить. Без нього ми не зможемо нормально дихати. Це призведе нас до гіпоксії. Саме жир забезпечує нам кисневий обмін.
Ще роль сурфактанту – захищати наші легені від вірусів, бактерій, хімічних реагентів: щоб вони не потрапили в кров. Ми його викашлюємо разом з мокротою.
Раніше запалення легень лікували борсучим жиром, внутрішнім жиром, салом, гарячим молоком з маслом.
Відкритий легеневий сурфактант був в 1957 р. А що відбувається тепер, в 21-му столітті? Нам стверджували, що жирне шкідливо для здоров’я, що для серцево-судинної системи це отрута. У підсумку, тепер і легеневі захворювання збільшилися в стократ!!!
Вчені "трохи помилилися". Ця помилка коштує нам дуже дорого.
Головна роль жиру – структурна. При обмеженні споживання жиру перше, що порушується, це вироблення сурфактанту. А це порушення дихання – ГІПОКСІЯ. Чіплятимуться будь інфекції.
Люди! ЗАВЖДИ, а особливо зараз, коли коронавірус розгулявся, їжте, будь ласка сало, масло, лецитин, омегу, жир печінки акули, дихайте свіжим повітрям, займайтеся зарядкою.
Підживлюйте ваші легені! І вони вас віддячать відмінним диханням.