top of page

 

           Зоологія

Зоологія

    

 

   

          Класифікація    тварин   і   основні                             систематичні   групи

   Таксони:

 

  • Домен (domain)

  • Царство (regnum)

  • Тип (phylum) (для тварин) 

  • Клас (classis)

  • Ряд (ordo) (для тварин) або Порядок (для рослин та ін.)

  • Родина (familia)

  • Рід (genus)

  • Вид (species

Яйцекладні ссавці

Яйцекладні ссавці Яйцекладні тварини (або першозвірі)  — це нечисленна група (5 видів) ссавців, що розмножуються відкладанням яєць. Назва ряду обумовлена наявністю характерних ознак у всіх тварин цієї групи. Розмір яйцекладних тварин 30-70 см. Статура щільна, кінцівки стопоходячі, пристосовані для копання чи плавання. Однопрохідні тварини мають клоаку, що утворюється за рахунок злиття кінцевих відділів кишечника та сечостатевої системи. Аналогічно клоаку мають представники земноводних, плазунів і птахів. Також всі першозвірі відкладають яйця, а дитинчат, що вилупилися, самки вигодовують молоком. Сосків немає, трубчасті молочні залози відкриваються на залозистих полях отворами і малята злизують молоко.У дорослих тварин зубів немає, температура тіла низька й нестала. 

Джерело: http://dovidka.biz.ua/yaytsekladni-ssavtsi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Рукокрилі

 

Рукокрилі - ряд плацентарних ссавців тварин типу хордові, відмінною рисою яких є здатність до польоту. Це єдина група ссавців, пристосованих до активного польоту, так як передні кінцівки рукокрилих трансформувалися в крила. Цей численний ряд включає близько 1200 видів і займає друге місце за величиною (після гризунів). Рукокрилі за класифікацією поділяються на два підряди: кажани (17 родин) і крилани (1 родина). У родини кажани об'єднані за характерними ознаками: мишохвости, свиноносі, коп’єносі, щілерилі, гладконосі, розетконогі та інші. Види кажанів ряду рукокрилих - звичайний вухань, лістонос пратта, великий рибалка, трубконосий крилан.

.

Please reload

              Фото страшних комах

Цікаві факти про тварин

 Довгий час вважалося, що всі хребетні харчуються виключно через рот і травну систему. Нещодавно було виявлено, що тихоокеанський п'явкорот - найпростіший хребетний, що має хордоподібний орган під назвою нотохорд - може поглинати поживні речовини прямо через шкіру

Чому не тонуть риби та багато інших водних тварин, адже вони набагато важчі за воду?

Який орган допомагає їм бути рятівним поплавцем?


Вивчаючи водних мешканців на уроках біології ми знаємо, що тварини водного середовища мають ряд пристосувань до умов свого існування. Серед варіантів поплавців найбільшого поширення набув плавальний міхур, заповнений газами. Такими міхурами користуються не лише риби. Зовнішньо це пристосування здається надзвичайно простим пристроєм. Але це хибна думка. За дослідженнями вчених-іхтіологів плавальний міхур - непарний або парний орган риб, який розвивається як виріст передньої частини кишечника.

Коли мова йде про риб, всі обов’язково думають, що це організми, які живуть у водному середовищі. Але у кожному правилі є винятки: у природі є риби, які деякий час можуть жити не у воді. До них належать: 
1. Лусковики - австралійський (неоцератод),  африканський (протоптерус) і американський (лепідосирен). Ці риби можуть не тільки дихати зябрами, а й вдихати, точніше, ковтати повітря. Воно проходить через кишечник і потрапляє в плавальний міхур, що відіграє роль  легень. У ньому розгалужується густа сітка кровоносних судин, де відбувається газообмін – вбирання кисню і виділення вуглекислого газу.
 

                           Дивовижні   тварини

                       Мулистий стрибун

Однією із дивовижних тварин манґрових тропічних лісів є риба, відома за назвою мулистий стрибун – це земноводна істота, яка замешкала і воду і суходіл. Вона здатна дихати як повітрям, так розчиненим у воді киснем. Може вільно плавати у воді, і з легкістю повзати й стрибати по суходолі, коренях й стовбурах манґрів.

КАКОМІЦЛІ

Почувши назву цієї тварини, ті хто хоча б поверхнево знайомі з доколумбівською історією Центральної Америки одразу впізнають в ній щось "ацтеківське", і будуть абсолютно праві. Мова йде про какоміцлі - милу але жижу тварину із цього неймовірно цікавого регіону світу.

Какоміцлі - це рід хижих ссавців із родини єнотових, однак за своєю поведінкою в природі вони більше схожі на куниць, а не на єнотів, а структура тіла взагалі більше схожа на котячу. Довжина тіла у какоміцлі становить 30-50 сантиметрів, хвоста - 31-53 сантиметрів, висота в плечах до 16 сантиметрів. Маса тіла може досягати 1,5 кг. Тіло подовжене а кінцівки відносно короткі, хвіст дуже довгий і смугастий.

Назва тварини як вже зазначалося має ацтеківське походження, і перекладається як "напівпума", оскільки її поведінка дуже нагадує пуму. Ацтеки поважали какоміцлів через їх чудовий хист ловити мишей. Наразі використовують кілька назв цих ссавців, зокрема і "котофредка". Рід налічує два види: північноамериканський какоміцлі (Bassariscus astutus) та центральноамериканський какоміцлі (Bassariscus sumichrasti). Мешкають у напівпустелях, гірських лісах та каньйонах Мексики, Каліфорнії та Гватемали

Комар - довгоніжка, або карамора.

Майже кожний з нас лякався при вигляді велетенського комара, що літає по кімнаті, натикаючись на стіни та предмети. Здається - такий вкусить... і гаплик.

Але карамору боятись не треба, не зважаючи на свій загрозливий вигляд він не кусається, бо не має чим (ротовий апарат карамори короткий і досить м'який, не несе загрози людині) . А той виріст на задній частині черевця, що багато хто приймає за жало - всього лише яйцевід.

І не хвилюйлесь, цей велетень не має нічого спільного з малярійним . Дорослі особини живляться нектаром .

Перш ніж прихлопнути карамору - призупиніться... Може, нехай летить?...

209035897_771664310172949_5418429418972339970_n (1).jpg
bottom of page